İskur Kent

İskur Kent

6 Şubat Kahramanmaraş'ımızın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve bir çok ilimizi etkileyen asrın felaketi olan deprem Kahraman Şehrimizde tarifi mümkün olmayan yaralar açmıştır.

Yaralarımızı sarmak ve yeniden faaliyete geçebilmek adına; Depremde evi yıkılmış, ağır hasarlı ve kullanılamaz halde olan ihtiyaç sahibi çalışanlarımız ve değerli aileleri için mülkiyeti şirketimize ait olan 1.Etapta 1.000 Kişi kapasiteli 40 dönüm arazi üzerine tüm giderleri tarafımızca karşılanarak geçici barınma merkezi oluşturduk.

110 adet Prefabrik Ev, 28 Adet Konteyner ve 1 Adet Sosyal Yaşam alanından oluşan yapılarda ailelerin temel ihtiyaç ve barınma ihtiyaçlarını sağlamaktayız. Hem şehrimizin bir an önce deprem öncesi hayata geri dönmesi adına hem de devletimizin üzerinden bir nebze de olsa yükünü hafifletebilmek amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdik.

Biz İSKUR olarak inanıyoruz ki her zamankinden daha inançlı ve kararlı olarak yine yeniden Türkiye'nin üreten gücü olmaya, bölgemize ve ülkemize faydalı olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.