İplik

İplik

İskur Grup  dört ayrı Open-End iplik işletmesi, bir adet Vortex İplik işletmesi ve iki adet K.Maraş Merkez kampüsü ve bir adet Diyarbakır merkez kampüslü olmak üzere ring iplik işletmesinde çeşitli numaralarda ve elyaflarla üretim yaparak müşterilerine geniş bir seçenek sunmaktadır.

Toplam 12.312 rotorluk Open-end iplik kapasitemizle 75 ton/gün open end ipliği ve 98.424 İğ kapasitemiz ile günlük 62 ton/gün Ring İpliği üretiyoruz.

Ring iplik tesisi, İskur’un kalite ve insana odaklı yaklaşımını geniş bir şekilde yansıtmaktadır. Bu tesis, altyapısı, makina parkuru ve sosyal bölümleri ile örnek işletmelerden biri olarak görülüyor.

Firmamız, bu tesisi ile ring iplikçiliğinde en önde gelen üreticiler arasına yer almaktadır. İşletmede; kalın numara denim ipliği, core-yarn, şantuk, Ne 20/1-40/1 aralığında karde iplik, Ne 20/1-80/1 aralığında penye ve Supima, viskon, tencel, organik pamuk iplik üretimleri gerçekleştirmektedir.

İskur Grup üretime geçtiği 1990 yılından bu yana altyapı ve kapasite açısından zorlu rekabet koşullarına uyum sağlayacak şekilde gelişme göstermiştir ve bu da bizleri, deneyimli işgücü ve modern makina parkuru ile iplik üretiminde güçlü bir konuma getirmektedir.