Arge

Arge

Ar-Ge stratejisi olarak vizyonumuz doğrultusunda ve kuruluş misyonumuzu unutmadan, sürdürülebilirlik, enerji verimliliği, inovatif tekstiller, teknik tekstiller ve ekolojik proses konularında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

2018 yılında faaliyete geçen Ar-Ge Merkezimizde Tekstil Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ve Fen Bilimleri gibi birçok farklı disiplinlerden oluşan araştırmacı arkadaşımız görev yapmaktadır.

Ar-ge Merkezi olarak firmamız bünyesinde yetişen mühendislerimiz ve doktoralı çalışanlarımız ile tekstil alanında faaliyet gösteren rakip firmalara kıyasla farkındalık yaratacak daha nitelikli Ar-Ge projelerinin geliştirilmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu doğrultuda TÜBİTAK ve Uluslararası destekli çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Ar-Ge merkezimiz, Üniversite-Sanayi işbirliğinin tesisi için Ege Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi gibi birçok farklı üniversiteler ile ortak projeler geliştirilmiş ve yenilerini de her geçen gün eklemektedir.

İskur olarak Ar-Ge merkezimizde aynı zamanda geliştirdiğimiz projeleri inovasyona dönüştürebilecek ürün-geliştirme çalışmalarımız da mevcuttur. Bu bağlamda teknik ve fonksiyonel tekstiller konusunda çalışmalarımızı yoğunlaştırmaktayız. Askeri tekstiller, medikal tekstiller, konforlu tekstiller, ekolojik tekstiller, yüksek performanslı iplik ve kumaşlar konseptlerinde katma değeri yüksek mühendislik ve tasarım üstünlüğüne dayalı özgün ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.